107,6 FM

Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych, Tychy, 25 października

Tychy. Podopieczni i pracownicy Ośrodka św. Faustyna serdecznie zapraszają na XVIII Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się 25 października w Teatrze Małym. Rozpoczęcie o 9.30.

Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych organizowany jest przez Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek św. Faustyna przy współpracy z Teatrem Małym. Poświęcony jest twórczości osób niepełnosprawnych, upowszechnianiu idei terapii przez sztukę teatru, muzykę, czy wyraz plastyczny.  Prezentacje teatralne i muzyczne są niezwykle ciekawe i w sposób niepowtarzalny oddają siłę i charakter każdego zespołu i każdego wykonawcy.

Porywająca muzyka, wzruszające sceny, poruszające serce historie - a w nich bohaterowie, żywe postacie, prawdziwe dialogi, gesty, rekwizyty, scenografia, wydarzenia w przeróżnych aranżacjach - tak przemawia do nas teatr podczas trwania całego Festiwalu. Właśnie ta  magia teatru sprawia, że wszystkim towarzyszy radość, życzliwość i wzajemna troska. W tym dniu łączy nas wspólny cel: wyrazić i pokazać piękno, mądrość i wartość człowieka.

Ważnym aspektem jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. W organizację festiwalu zaangażowani są również wolontariusze z zaprzyjaźnionego I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach.

Efektem pracy nad jedną z kategorii konkursowych jest wystawa konkursu plastycznego odbywająca się w Pasażu Kultury Andromeda. Tegoroczna wystawa inspirowana będzie tematem konkursowym „Ptaki duszy”. Wystawę rozpoczyna wernisaż, który odbędzie się 23 października o 11.00. Potrwa ona do 5 listopada.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama