107,6 FM

Rozpoczęła się audiencja prezydenta Dudy u papieża Franciszka

Około godz. 10 w poniedziałek rozpoczęła się audiencja prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy u papieża Franciszka w Watykanie. Po audiencji prezydent spotka się także z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem.

Prezydentowi towarzyszą m.in. szef jego gabinetu Krzysztof Szczerski, wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, prezydencki minister Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

Wizyta pary prezydenckiej ma związek z przypadającą we wtorek 40. rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia para prezydencka weźmie udział w mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice św. Piotra w Watykanie.

Jak przekazał Krzysztof Szczerski, wtorkową mszę będzie koncelebrować grupa polskich księży, przewodniczyć będzie kardynał Zenon Grocholewski, a homilię wygłosi arcybiskup Jan Pawłowski.

« 1 »
 • Gość
  15.10.2018 10:42
  Boże strzeż PAD aby nie obiecał papiezowi, że wpuści do nas kolejne tysiące islamskich nachodzców!
  doceń 4
 • X
  15.10.2018 12:04
  Dobrze by było jakby pan Prezydent porozmawiał o przyznaniu tytułu Doktora Kościoła dla św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Byłaby to wymierna korzyść dla całej Polski. A jakby dodał prośbę o dodanie 15-stej stacji drogi krzyżowej - Zmartwychwstanie do całej drogi krzyżowej to już ponad miliard ludzi byłby rozradowany a Duch Święty by pomyślał, że wreszcie coś na ziemi robią.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama