107,6 FM

Etnografowie stworzyli Mapę Obrzędową Górnego Śląska

Mikołaje, Krzyżoki i Brama Wielkanocna - to tylko niektóre obrzędy, do których udało się dotrzeć etnografom Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach.

Etnografowie stworzyli Mapę Obrzędową Górnego Śląska   Podsumowanie projektu badawczego Agata Nurek /Radio eM Badania były prowadzone przez dwa lata na terenie województwa śląskiego i opolskiego. Wszystko po to by poznać nieznane tradycje historycznej ziemi górnośląskiej. Sporo z nich udało się odkryć w miejscowości Borki Małe w woj. opolskim. Mówi  Robert Garstka z Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach:

Etnografowie stworzyli Mapę Obrzędową Górnego Śląska   Mapa Obrzędowa Górnego Śląska Agata Nurek /Radio eM Na stronie www.mapaobrzedowa.pl można zapoznać się ze zdjęciami i filmami prezentującymi poszczególne tradycje województwa śląskiego i opolskiego. Mówi Danuta Cholewa z Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach:

Wyniki badań mają posłużyć nie tylko mieszkańcom, ale także animatorom kultury i  nauczycielom podczas lekcji edukacji regionalnej.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama