107,6 FM

8. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Ponad 6 tysięcy uczestników zostało akredytowanych na rozpoczęty w Katowicach 8. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

8. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw   Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw Adrian Urbanek /Radio eM Udział w ósmej edycji wydarzenia zapowiedziało kilka tysięcy uczestników z kraju i zagranicy. Są przedstawiciele rządu, instytucji wspierania biznesu, eksperci i przedsiębiorcy. Dla tych ostatnich kongres jest miejscem, gdzie mogą poznać trendy na najbliższe lata. Podczas otwarcia przemawiał były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek:


Głównym tematem kongresu jest sytuacja rynkowa małych i średnich przedsiębiorstw. Mówi Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach:

Kazimierz Karolczak, przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zwraca uwagę, że w regionie największą szanse na rozwój mają przedsiębiorstwa stawiające na technologie wirtualne:

Szacuje się, że w Polsce małych i średnich przedsiębiorców jest około 2 milionów. Na samym Śląsku to około 200 tysięcy.
Organizatorem 8. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Wydarzenie potrwa do piątku 19 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama