107,6 FM

Bejsbolista zamiast ryb

Nową instalację znaleźć można na rybnickim rondzie Żorska-Sygnały.

Sylwetka sportowca nawiązuje do działającej w dzielnicy Ligota-Ligocka Kuźnia drużyny bejsbolowej KS Silesia Rybnik, która w tym roku po raz kolejny obroniła tytuł Mistrzów Polski.

Rzeźba ma 2,5 metra wysokości i jest wykonana z czarnej stali. Całość ustawiona została na metrowym podwyższeniu.

Posąg zastąpił wcześniejszą instalację zdobiącą rondo Żorska-Sygnały, czyli pięć kolorowych ryb. Ta instalacja kilka tygodni temu przeniesiona została na kąpielisko Pniowiec.

Nową figurę wykonał Jacek Wichrowski, we współpracy z firmą Pracownia Stalowe Anioły z Piekar Śląskich. Jej koszt to 60 tys. zł. Nadzór nad realizacją zadania prowadził rybnicki Zarząd Zieleni Miejskiej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama