107,6 FM

Piotr Kuczera i jego kontrkandydaci

Wybory samorządowe już w niedzielę. Ostatnim miastem w przedwyborczym cyklu był Rybnik. Radio eM sprawdziło, jakie plany na ewentualną następną kadencję ma prezydent Piotr Kuczera oraz jakie pomysły ma trzech z pięciu jego kontrkandydatów.

Piotr Kuczera i jego kontrkandydaci   Piotr Kuczera, urzędujący prezydent Rybnika Piotr Kuczera rządzi Rybnikiem od 2014 roku i ubiega się o kolejną kadencję. Dodajmy, że przed objęciem funkcji prezydenta kandydat Koalicji Obywatelskiej, czyli PO i Nowoczesnej, przed 8 lat był radnym. Reporterowi Radia eM opowiedział o największych - jego zdaniem - sukcesach mijającej kadencji.

Piotr Kuczera i jego kontrkandydaci   Tadeusz Gruszka, kandydat na prezydenta Rybnika (SRD) ierwszym z kontrkandydatów Piotra Kuczery jest Tadeusz Gruszka, założyciel Samorządowego Ruchu Demokratycznego. Tadeusz Gruszka ma szerokie doświadczenie polityczne. Był radnym miejskim a także senatorem. Obecnie jest radnym sejmiku śląskiego. W przeszłości był związany z partią Prawo i Sprawiedliwość. Tadeusz Gruszka wskazuje, że "Rybnik powinien być lepiej poukładany" a samorząd wcale nie musi być "zawłaszczony przez partie". Zaznacza, że wakacje spędzał na konsultacjach z mieszkańcami Rybnika i to właściwie ich postulaty ułożyły jego program wyborczy...

Piotr Kuczera i jego kontrkandydaci   Łukasz Dwornik, kandydat na prezydenta Rybnika (PiS) Kolejnym uczestnikiem wyborczego wyścigu jest Łukasz Dwornik. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości jest związany z biurem eurodeputowanego Bolesława Piechy, gdzie był doradcą. Łukasz Dwornik jest również radnym rybnickiej Rady Miejskiej obecnej kadencji. Mottem całej jego kampanii jest hasło "Otwarte drzwi i mądre decyzje".

Piotr Kuczera i jego kontrkandydaci   Michał Chmieliński, kandydat na prezydenta Rybnika (BSR) Na stanowisko prezydenta Rybnika kandyduje również Michał Chmieliński. Jest on reprezentantem Bloku Samorządowego Rybnik, na którego czele stał zmarły niecały miesiąc temu, wieloletni prezydent Rybnika, Adam Fudali. Michał Chmieliński to bankowiec zasiadający w Radzie Miasta od 2002 roku – pełni tam funkcję Przewodniczącego Komisji Gospodarki Przestrzennej i Działalności Gospodarczej. Hasła jego kampanii to "Bezpartyjny Rybnik" oraz "Rybnik to jedna rodzina"...

W rywalizacji o prezydenturę Rybnika udział biorą również Zbigniew Ciokan (KWW Kukiz ’15) oraz Aleksander Larysz (KW Stowarzyszenie Rybnik Nasze Miasto)

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama