107,6 FM

Kiedy dokładne wyniki wyborów samorządowych?

Wyniki wyborów samorządowych mogą być znane we wtorek lub środę, a może nawet w czwartek - poinformował w poniedziałek na konferencji zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej sędzia Wiesław Kozielewicz.

"Jeśli chodzi o podanie tak zwanych zbiorczych wyników wyborów, pan przewodniczący zapowiadał, to będzie wtorek, środa. Tak patrzę na panią minister (sekretarz PKW Magdalenę Pietrzak - PAP), wydaje mi się, że na razie ten termin jest realny - wtorek, środa" - mówił wiceprzewodniczący PKW.

Wyjaśniał, że wyniki w przypadku miast lub gmin są w Polsce sukcesywnie podawane i na tym poziomie mogą być znane już w poniedziałek.

"Natomiast tak zwane zbiorowe wyniki, my planujemy wtorek, środa, a nawet pani minister mówi czwartek, jeśli nie daj Boże coś by się wydarzyło" - zaznaczył Kozielewicz. Dodał, że podanie zbiorczych wyników "jest uzależnione od komisji, która ostatnia zakończy pracę".

« 1 »
  • Albert
    22.10.2018 11:29
    Ludzie źli niszczący Polskę niczym rak, uchwalając ustawę o samorządach, skonstruowali ją tak, aby na szczeblach samorządowych można było utworzyć kliki, które będą wygrywały wszystkie wybory do samorządów. Polega to na tym, że wprowadzono duże liczby radnych (Warszawa podobno kilkuset), które po opanowaniu samorządu na wszystkie możliwe stanowiska urzędnicze wprowadzają swoich ludzi. Do tego wokół samorządów usadowiają się różne firmy dostające kontrakty od tych samorządów. Wszyscy ci obsiadający samorząd mają swoje rodziny, plus trochę zastraszonych i razem mają już wygraną w każdych wyborach w kieszeni. Tak zachowają się tylko ludzie źli, bo chrześcijanie nie wyciągają rąk po publiczne pieniądze.
    doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama