107,6 FM

Deszcz, śnieg, wiatr

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z ośrodkami nad Morzem Północnym i zachodnią Rosją, jedynie zachodnia i południowo-zachodnia część kontynentu pozostaje w zasięgu wyżu znad Atlantyku. Przeważająca część Polski jest w zasięgu dość głębokiego niżu, który znad zachodniej Rosji przemieszcza się dalej na wschód, jedynie na południowym zachodzie pod koniec dnia zaznaczy się skraj wyżu znad Atlantyku. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 983 hPa i będzie rosło.

W środę na wschodzie i południu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze na ogół małe lub umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. W całym kraju przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie i na południu również deszczu ze śniegiem, a w Sudetach i w Karpatach i przejściowo na Podhalu śniegu. Miejscami na wschodzie możliwe słabe burze. Na północnym wschodzie i Podkarpaciu przewidywana wysokość opadu sięgać będzie 10 mm. Temperatura maksymalna od 3 st. na Podhalu do 11 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem silny i bardzo silny (od 40 km/h do 55 km/h), w porywach do 85 km/h we wschodniej połowie kraju i 70 km/h miejscami na zachodzie, w rejonie Zatoki Gdańskiej do 95 km/h, a w Sudetach do 100 km/h, z północnego zachodu.

W nocy na wschodzie i zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze małe lub umiarkowane, przejściowo wzrastające do dużego. Na wschodzie przelotne opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem; w drugiej połowie nocy na zachodzie słabe opady deszczu; w Karpatach słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -1 st. na Podhalu do 8 st. na wybrzeżu. Wiatr przeważnie umiarkowany, tylko na północy okresami słaby, północno-zachodni i zachodni. Okresami porywy wiatru: do 70 km/h na południowym wschodzie, do 65 km/h na wschodzie i na wybrzeżu, do 45 km/h na zachodzie.

W czwartek zachmurzenie przeważnie duże, na zachodzie i północy z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na północnym wschodzie miejscami deszczu ze śniegiem, w Karpatach śniegu. Przewidywana wysokość opadu: na wschodzie i w centrum do 10 mm, na południu do 15 mm. W Tatrach możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura maksymalna od 5 st. na północnym wschodzie do 14 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny, a na wybrzeżu silny, zachodni i północno-zachodni. Porywy wiatru: na wybrzeżu i w Tatrach do 85 km/h, na zachodzie do 70 km/h, na południu do 65 km/h, na pozostałym obszarze poniżej 50 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr dość silny, okresami silny i porywisty, od 30 km/h do 35 km/h, w porywach do 85 km/h, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, zachodni.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama