107,6 FM

Zmarł nowo wybrany radny

Adam Zien zmarł dwa dni po zwycięstwie w wyborach do Rady Gminy Kobiór. Rok przed śmiercią mówił: "Panie Jezu, ja idę, a Ty załatw resztę".

Miał 49 lat, był żonaty, miał czworo dzieci. Był emerytowanym elektromonterem.

W zeszłym roku Adam Zien samotnie pielgrzymował do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela. Miesiąc po przejściu na emeryturę ruszył tam piechotą z progu swojego domu w Kobiórze.

Przeszedł ok. 2300 km przez Czechy, Niemcy i Francję. Zajęło mu to 70 dni. Średnio pokonywał 36-37 km na dzień.

Dlaczego tam poszedł? – Mam wspaniałą żonę i czwórkę wspaniałych dzieci. Za to chciałem podziękować w czasie pielgrzymki Panu Bogu – mówił po powrocie z Hiszpanii na filmie, zamieszczonym w internecie na serwisie YouTube.

Choć do tej pielgrzymki przygotowywał się przez cztery lata, wiele spraw na trasie i tak było nie do przewidzenia. - Moje motto było takie: „Panie Jezu, ja idę, a Ty załatw resztę”. No i wszystko było załatwione - relacjonował.

Zmarł nowo wybrany radny   Śp. Adam Zien. gminakobiorwybory.pl Adam Zien był też pasjonatem wędkarstwa i turystyki. Do Rady Gminy dostał się z listy lokalnego ugrupowania Społeczny Komitet.

Zmarł 23 października. O jego śmierci poinformowali wójt i przewodniczący Rady Gminy Kobiór.

Film z jego wspomnieniami z pielgrzymki można zobaczyć tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Stefan1
    25.10.2018 17:17
    To chyba pomyłka GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Jak elektromonter 49 lat może być emerytem ?
    doceń 15
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama