107,6 FM

Papież podarował młodzieży na synodzie DOCAT

Papież Franciszek sprezentował młodzieży uczestniczącej w synodzie DOCAT, czyli książkę zawierającą społeczną naukę Kościoła. Nazwał go przewodnikiem na drodze dla młodych, pragnących zaangażować się w życie społeczne.

Młodzi uczestniczący w obradach Synodu Biskupów podkreślają, że wraz z upływem czasu atmosfera synodalnego spotkania jest coraz bardziej rodzinna, a Papież częściej do nich przychodzi i więcej z nimi rozmawia. W przerwach obrad pije z nimi np. słynną herbatę yerba mate. Nie brakuje też prezentów, jak np. słodyczy na obrady w grupach, czy właśnie DOCAT-u, który Ojciec Święty osobiście przekazał młodym. W jego tytule znajduje się angielskie „to do” – robić. Książka odpowiada na pytanie: Co robić? – i jest swego rodzaju instrukcją obsługi, która pokazuje, jak z pomocą Ewangelii zmieniać najpierw siebie samych, potem najbliższe otoczenie, a w końcu cały świat. Stąd właśnie przesłanie Franciszka zawarte w sprezentowanym młodzieży DOCAT-cie - z pomocą Ewangelii możemy rzeczywiście zmienić świat.

« 1 »
TAGI:

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama