107,6 FM

Nowenna Polaków za Kościół w Holandii

W Polsce powstała inicjatywa modlitewna za Kościół w Holandii. Od 29 października do 6 listopada pod hasłem „Bardzo krótka modlitwa o nawrócenie Holandii” chętni, za aprobatą holenderskiego biskupa Jana Hendriksa, będą modlić się „aby naród holenderski otrzymał nową łaskę ponownego odkrycia skarbu wiary katolickiej”.

– Dzisiaj naszej modlitwy i wsparcia potrzebuje już nie tylko Afryka czy Ameryka Południowa, lecz także chrześcijanie w Europie Zachodniej. Poświęćmy w najbliższych dniach kilka minut na tę króciutką nowennę za Holandię. To naprawdę niewiele – zachęca w rozmowie z KAI inicjatorka tej akcji modlitewnej dr Dominika Krupińska, historyk i teolog.

Bp Jan Hendriks, biskup pomocniczy diecezji haarlemsko-amsterdamskiej, aprobując tę nowennę, przesłał osobistą zachętę: „Święty Willibrord był wielkim misjonarzem Holandii. Módlmy się za jego wstawiennictwem, aby Holandia ponownie odkryła skarb wiary katolickiej”.

Ostatni dzień nowenny jest 6 listopada, a kolejnego dnia wypada właśnie wspomnienie tego misjonarza Holandii.

Forma proponowanej modlitwy to trzy razy „Zdrowaś Mario” rano i wieczorem z dodaniem wezwania „Maryjo, Matko moja, zachowaj mnie od grzechu śmiertelnego” lub „Przez Twoje Niepokalane Poczęcie, o Maryjo, oczyść ciało moje i uświęć duszę moją” oraz ewentualnie modlitwa do św. Willibrorda:

„Boże, który przez posługę św. Willibrorda udzieliłeś narodowi holenderskiemu tej łaski, że jako niewierzący przyjął wiarę, a grzeszny stał się usprawiedliwionym, i ze swej niedoli doszedł do zbawienia; ześlij mu owoce swych trudów, wspomóż swymi darami, aby tym, którzy otrzymali usprawiedliwienie dzięki wierze, nie zabrakło mocy wiary.

Boże, który zechciałeś wyznaczyć świętego biskupa Willibrorda do głoszenia Twojej chwały poganom, aby mogli zostać w pełni przyjęci jako dzieci Boże, daj, prosimy, byśmy za jego wstawiennictwem wytrwale spełniali Twoją wolę i by w naszych czasach lud, który Ci służy, wzrastał w zasługach i liczebności. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Święty Willibrordzie, zechciej orędować za nami, aby naród holenderski otrzymał nową łaskę ponownego odkrycia skarbu wiary katolickiej”.

Więcej informacji na blogu poświęconym sytuacji Kościoła w Holandii oraz w wydarzeniu na Facebooku.

« 1 »
 • Gość
  27.10.2018 14:33
  Ponadto w Holandii, wbrew katolickiej propagandzie, pewne nurty chrześcijaństwa protestanckiego, dość konserwatywnego, mają się zupełnie dobrze. Trwa w nich żywa wiara. Nie wspomnę już, że najpiękniejsze wydania Biblii na świecie drukuje się i oprawia właśnie w Holandii.
  doceń 3
 • Gość
  27.10.2018 14:37
  I nie mówię tu o edycjach Biblii "na półkę" tylko o wydaniach premium służących do czytania. Najstarszy wydawca Biblii na świecie - Wydawnictwo Uniwersytetu Cambridge od wielu już lat swoje Biblie drukuje własnie w Holandii. God Bless the Netherlands! za katolicyzmem mogą tam co najwyżej tęsknić gastarbeiterzy z Polski
 • hm
  27.10.2018 17:07
  @arte, Dobrze się im żyje z homozwiazkami, eutanazją, aborcją, w herezji protestanckiej, ateizmie, ... , a bez katolicyzmu, kultu świętych?

  Nie nie jest to dobre życie, nawet jeśli jest z własnego wyboru, ale złe. Takie życie szczęścia i spełnienia nie daje, co najwyżej krótkie zadowolenie, a w ostatecznej perspektywie prowadzi do piekła, gdzie pozostaje już tylko wszelkie zło i ból.

  Boisz się naszej modlitwy, więc najwyraźniej wierzysz w jej skuteczność, a więc i w Tego, do Kogo my te modlitwy zanosimy, Tego, który za zło karze, a za dobro nagradza!

  A zresztą, jeśli chcesz się upierać przy ateizmie i róbta co chceta, to co ci do tego, za kogo się modlimy??? Czy nie można nam się modlić, za kogo chcemy?
 • Anda
  27.10.2018 18:06
  Największy szok, że tam jest wierzący biskup!

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama