107,6 FM

Załoga rekrutowana na Wybrzeżu

8 marynarzy z Polski, porwanych u wybrzeży Nigerii, rekrutowała dla armatora gdyńska firma. Na razie nie wiadomo jednak, czy któryś z nich pochodzi z Trójmiasta.

W sobotę 27 października ok. godz. 4 nad ranem nigeryjscy piraci porwali 11 marynarzy. To członkowie załogi statku "Pomerenia Sky", który płynął z Angoli do nigeryjskiego portu Onne. Gdy kontenerowiec znajdował się ok. 60 mil od wybrzeża, podpłynęły do niego dwie motorówki. Piraci zdołali wejść na pokład statku i sterroryzować załogę. Jak podaje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, niemiecki armator potwierdził uprowadzenie 11 członków załogi, w tym 8 obywateli polskich. W MSZ i Ambasadzie RP w Abudży (stolicy Nigerii) działają już zespoły kryzysowe.

Armatorem jednostki jest niemiecka firma Hammonia Reederei z Hamburga. Polskich marynarzy rekrutowała firma Doehle Marine Services Europe z Gdyni.

- Nie udzielamy żadnych informacji. Mogę jedynie potwierdzić, że doszło do uprowadzenia marynarzy, a ich rodziny zostały poinformowane o sprawie. Nie podajemy żadnych szczegółów dla dobra ludzi i sprawy - mówi Waldemar Perchel, prezes Zarządu Doehle Marine Services Europe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama