107,6 FM

Franciszek: Niech język serca i dialogu przeważa zawsze nad językiem broni

Papież Franciszek wezwał wiernych na świecie do modlitwy o to, aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem broni. Watykan opublikował we wtorek wideo, w którym papież zaprezentował modlitewne intencje na listopad.

W krótkim orędziu Franciszek powiedział po hiszpańsku: "Wszyscy pragniemy pokoju. A bardziej niż ktokolwiek inny pragną go ci, którzy doświadczają jego braku".

"Możemy używać wspaniałych słów, ale jeśli w naszym sercu nie ma pokoju, nie będzie go też na świecie" - podkreślił papież.

Następnie dodał: "Dzięki zerowej przemocy i stu procentom czułości zbudujemy pokój ewangeliczny, który nie wyklucza nikogo".

"Módlmy się razem o to, aby język serca i dialogu zawsze przeważał nad językiem broni" - wezwał Franciszek.

Watykan ogłosił również, że hasłem 52. Światowego Dnia Pokoju, który będzie obchodzony przez Kościół jak zawsze 1 stycznia, będą słowa: "Dobra polityka służy pokojowi".

"Odpowiedzialność polityczna spoczywa na każdym obywatelu, a szczególnie na tych, którzy otrzymali mandat, by chronić i rządzić. Ta misja polega na ochronie prawa i wspieraniu dialogu między wszystkimi przedstawicielami społeczeństwa, między pokoleniami i kulturami" - podkreślono w wydanej nocie.

W komunikacie są też słowa: "Nie ma pokoju bez wzajemnego zaufania. A pierwszym warunkiem zaufania jest poszanowanie danego słowa".

« 1 »
 • KONIU
  07.11.2018 05:51
  Dialogowanie z grzesznikiem bez JASNEGO JEZYKA "TAK,TAK, NIE, NIE" nie prowadzi do nawrócenia, lecz do promowania grzechu.
  doceń 1
 • Wertyu
  07.11.2018 07:23
  My katolicy domagamy się wolności słowa !! Chyba że mamy już kościół prowincjonalny!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama