107,6 FM

Co dalej z Asią Bibi?

Uniewinniona Bibi przebywa "w bezpiecznym miejscu".

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Pakistanu w czwartek rano powiedział, że Asia Bibi jest bezpieczna i znajduje się obecnie w stolicy Pakistanu, Islamabadzie. Jak informuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, nie podano informacji, czy tym bezpiecznym miejscem jest inne więzienie.

Prawnik Saif-Ul-Malook powiedział dziennikarzom Agence France-Presse, że Asia Bibi w środę rano opuściła więzienie w Mutlan w prowincji Pendżab. – Powiedziano mi, że jest w samolocie, ale nikt nie wie, gdzie wyląduje – ujawnił Saif-Ul-Malook. Pracownicy Stowarzyszenia uzyskali potwierdzenie tej wiadomości także z dwóch innych źródeł. Informatorzy przekazali ponadto, że Asia nie przebywa razem z rodziną. Mąż i dzieci Asii Bibi wciąż się ukrywają. Proszą, aby nie podawać danych na temat miejsca ich pobytu, ponieważ obawiają się o swoje bezpieczeństwo.

Stowarzyszenie wyraża obawę, że – podobnie jak 31 października, w dniu ogłoszenia informacji o uniewinnieniu Bibi – w Pakistanie znów wybuchną gwałtowne protesty. Wywołała je radykalna organizacja Tehreek-e-Labaik Pakistan (TLP), która także na dziś zapowiedziała strajki.

Przypomnijmy, że po ogłoszeniu wyroku Sądu Najwyższego w sprawie Asii Bibi na ulice wielu pakistańskich miast wylegli protestujący fundamentaliści, którzy domagali się śmierci dla uniewinnionej. Rząd przystał na ich warunki. Wśród nich było ponowne rozpatrzenie sprawy Asii Bibi. Ponadto fundamentaliści żądali zwolnienia ponad 5 tysięcy aresztowanych protestujących.

Radość chrześcijan z uwolnienia Asii Bibi miesza się z obawą przed eskalacją przemocy.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wciąż wzywa do modlitwy za całą społeczność chrześcijan i innych mniejszości religijnych o prawo do swobodnego wyznawania swojej religii.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama