107,6 FM

Jest porozumienie ze służbami mundurowymi

Ponad 650 złotych podwyżki od stycznia 2019 roku i kolejne 500 złotych od stycznia 2020 roku oraz nadgodziny płatne w 100 proc. - to m.in. warunki porozumienia między szefem MSWiA a przedstawicielami służb mundurowych.

Jankowski po czwartkowej konferencji prasowej poinformował, że "udało się uzyskać porozumienie, o jakim się pewnie nikomu nie śniło, że się uda".

Wśród warunków porozumienia zawartego z szefem MSWiA wymienił "650 złotych podwyżki od stycznia 2019 roku i kolejne 500 złotych od stycznia 2020 roku; wysoki dodatek dla ludzi, którzy będą chcieli zostać w służbie, dla tych z największym doświadczeniem oraz po 25 latach służby; nadgodziny płatne w 100 proc.".

Podał również, że porozumienie przewiduje pozostawienie tylko jednego wymogu do przejścia na emeryturę, czyli co najmniej 25 lat służby. "Policjant będzie mógł odejść ze służby po 25 latach" - podkreślił Jankowski.

Dodał, że art. 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy, czyli "to, o co bardzo zabiegała część środowiska, to postulat, nad którym będziemy pracowali". "Mamy zapewnienie ministra, że prace nad nim skończymy w przyszłym roku" - podkreślił.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama