107,6 FM

"Mamy wiele wspólnego: umiłowanie wolności, dwie pierwsze konstytucje na świecie, a nawet czcimy tych samych bohaterów"

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki podziękowali na Twitterze prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi za życzenia, które ten złożył z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

"Dziękuję Panie Prezydencie za Pańskie gorące życzenia. Polska i USA - pewni sojusznicy, dobrzy partnerzy biznesowi. Jest Pan zawsze zapraszany do Warszawy po więcej" - napisał na Twitterze Andrzej Duda, nawiązując do słów Trumpa, że "nigdy nie zapomni czasu spędzonego (w Polsce).

"Dziękuje bardzo, @realDonaldTrump! Mamy wiele wspólnego: umiłowanie wolności, dwie pierwsze konstytucje na świecie, a nawet czcimy tych samych bohaterów jak Tadeusz Kościuszko, Kazimierz Pułaski czy Edward M. House. Niech Bóg błogosławi Amerykę" - napisał z kolei Mateusz Morawiecki.

W życzeniach z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Trump napisał w niedzielę na Twitterze: "Polsko, wielki kraju - gratulacje z okazji 100. Rocznicy Twojej Niepodległości. Nigdy nie zapomnę czasu, który tam spędziłem". W tweecie dołączył zdjęcie przedstawiające jego samego oraz słuchających jego przemówienia ludzi zgromadzonych na placu Krasińskich w lipcu 2017 roku.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama