107,6 FM

Dworczyk: PiS zyskało większość na Śląsku

PiS zyskało większość w Sejmiku Województwa Śląskiego. Do porozumienia programowego prawicy dołączył radny Wojciech Kałuża - poinformował w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk poinformował o podpisaniu deklaracji programowej dla Śląska na Twitterze. Zamieścił też jej tekst. Z deklaracji wynika, że występujący w imieniu Prawa i Sprawiedliwości Dworczyk, a także Grzegorz Tobiszowski reprezentujący Radę Regionalną PiS na Śląsku podpisali porozumienie programowe z Wojciechem Kałużą.

Wojciech Kałuża to radny, który startował z listy Koalicji Obywatelskiej do sejmiku śląskiego.

Sygnatariusze porozumienia napisali, że "w poczuciu odpowiedzialności za Śląsk i jego rozwój społeczno-gospodarczy deklarują chęć współpracy w obszarach strategicznych dla regionu. Strony umowy gwarantują współdziałanie i wspieranie się w realizowaniu najważniejszych celów deklaracji".

"Głównym celem zawartej umowy jest budowanie i planowanie działań na poziomie regionalnym w oparciu o idee równomiernego rozwoju gospodarczego oraz zwiększenia konkurencyjności" - zadeklarowali.

W październikowych wyborach PiS uzyskało 22 mandaty, Koalicja Obywatelska zdobyła 20 mandatów, SLD wprowadziło 2 radnych, a PSL - 1 (regionaliści nie są reprezentowani).

Jeszcze we wtorek przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego poinformowali o zawarciu umowy koalicyjnej w Sejmiku Województwa Śląskiego. Jak poinformował podczas wtorkowego briefingu w Katowicach szef śląskiej Platformy Obywatelskiej i marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa, przewidziany w umowie koalicyjnej podział miejsc w przyszłym zarządzie woj. śląskiego przewiduje po dwa miejsca dla KO i SLD oraz jedno dla PSL.

W poprzedniej, piątej kadencji samorządu województwem śląskim rządziła koalicja: PO, PSL, SLD oraz Śląska Partia Regionalna.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama