107,6 FM

Ze Słowem Bożym w szpitalu przejdź do galerii

Przyszli do chorych, aby czytać im Pismo Święte. Mowa o akcji: "A Słowo stało się ciałem i cierpiało między nami" w Nowej Soli.

W nowosolskim szpitalu, 21 listopada w święto Ofiarowania NMP, już po raz kolejny odbyła się akcja czytania Słowa Bożego chorym. To wspólna inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Ubiblijnieni.pl i diecezjalnego duszpasterstwa chorych i służby zdrowia.

- Chcemy pójść ze Słowem Bożym do chorych, aby dało im pociechę i umocniło. To okazja do wspólnej modlitwy, wysłuchania Słowa Bożego i zwykłej rozmowy - wyjaśnił w rozmowie z GN ks. Tomasz Duszczak, diecezjalny duszpasterz chorych i służby zdrowia, oraz kapelan nowosolskiego szpitala.

W tym roku po raz pierwszy świeccy odwiedzili oddział dziecięcy. - Do tej pory zastanawialiśmy się, jak dotrzeć do najmłodszych pacjentów. Dziś młodzież pod okiem pani katechetki Asi prowadzi katechezę o aniołach, gry biblijne, a wszyscy będą wykonywać anioły - przybliża ks. Tomasz.

Czytać chorym Pismo Święte poszło ok. 40 osób. - To był poryw serca. Ksiądz zapytał: „Kto pójdzie?” i od razu się odpowiedziałam: "Ja". Czułam potrzebę, żeby pójść do ludzi pójść z Biblią, aby Słowo Boże, które jest żywe wypełniało życie ludzi chorych, aby widzieli sens. Trafiłam akurat do osoby wierzącej, która obecnie ma różne problemy i to dzisiejsze słowo bardzo jej pomogło - wyjaśnia Ewa Makowska i zachęca: - Idźmy ze Słowem Bożym do ludzi chorych!

Wizytę u chorych poprzedziła Msza św. w szpitalnej kaplicy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama