107,6 FM

Jezu, ufam Tobie

Ulituj się nad nami, Synu Dawida! Mt 9,27b

Ulituj się nad nami, Synu Dawida!  Mt 9,27b

Gdy Jezus przechodził, ruszyli za Nim dwaj niewidomi, którzy wołali głośno: «Ulituj się nad nami, Synu Dawida!» Gdy wszedł do domu, niewidomi przystąpili do Niego, a Jezus ich zapytał: «Wierzycie, że mogę to uczynić?» Oni odpowiedzieli Mu: «Tak, Panie!»

Wtedy dotknął ich oczu, mówiąc: «Według wiary waszej niech wam się stanie». I otworzyły się ich oczy, a Jezus surowo im przykazał: «Uważajcie, niech się nikt o tym nie dowie!» Oni jednak, skoro tylko wyszli, roznieśli wieść o Nim po całej tamtejszej okolicy.

Mt 9, 27-31


nakładanie czapki, prawie już samodzielne, okrężne
ruchy miotłą, posuwiste, wolne
twarz wystawiona do słońca w zimowe popołudnie
dłoń mierzwiąca włosy, swoje i nieswoje
chrząkanie, podciąganie spodni/spódnicy
wizyta u psychiatry
dotyk ajfona,nerwowy i czuły
dawanie na tacę, pod chórem, w półmroku
szorowanie patelni
szukanie pilota
zapijanie pamięci
łykanie tabletek
konanie.
Jezu, ufam Tobie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Bezimienny
  07.12.2018 09:17
  Oj, spokojnie. To przecież poezja. Nie jestem znawca, ale wydaje mi się, że chodzi o to, że w każdej sytuacji życia człowiek potrzebuje Boga, jego miłosiernego spojrzenia na swoje sprawy :)
  doceń 5
 • mee...
  07.12.2018 10:39
  Jak trwoga, to do Boga - jak mowi polskie powiedzenie. Jezus nikomu wzroku nie odbiera, a wrecz przeciwnie, to brak wiary jest tego przyczyna...szczrosc serca, ktora zwraca sie do Boga leczy wszelka chorobe. Dokladnie tak jest jak ksiadz prawi tu.
  doceń 2
 • Gość
  07.12.2018 12:16
  brzmi jak wiersze księdza Twardowskiego, co wypadałoby zaznaczyć
  doceń 0
 • mee...
  07.12.2018 13:14
  Mam nadzieje, ze ksiadz wierzy w jednego Ojca, ktory jest w niebie...a cala reszta to jak za okupacji, a nie jest to - za a nawet przeciw.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.