107,6 FM

Nie bójmy się ważnych pytań

Maryja rzekła do anioła: „Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?”. Łk 1,34

Łk 1, 26-38

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do dziewicy poślubionej mężowi imieniem Józef, z rodu Dawida; a dziewicy było na imię Maryja.

Wszedłszy do Niej, Anioł rzekł: «Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami ». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co by miało znaczyć to pozdrowienie.

Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie on wielki i zostanie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca».

Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?»

Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego okryje Cię cieniem. dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. a oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, którą miano za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego».

Na to rzekła Maryja: «Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego».

Wtedy odszedł od Niej Anioł.


Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Judyta Syrek
Gość Niedzielny

Maryja rzekła do anioła: „Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?”. Łk 1,34

Siłą wiary jest dialog – podkreśla przy różnych okazjach Benedykt XVI. Można powiedzieć, że taka wiara jest bardzo charakterystyczna dla kobiet. Maryja jako kobieta w dialogu z Bogiem zadaje jedno z ważniejszych pytań w historii ludzkości. Pytań o moc działania Boga. Pytań o to, jak Bóg powołuje Życie. Wiara Maryi jest więc wiarą pytającą, wiarą prowadzącą dialog. Jeżeli dzisiaj chcemy uczyć się dialogu, nie bójmy się ważnych pytań i nauczmy się przyjmować Słowo tak jak Maryja. Wiele dzisiaj mówi się o otwartości Kościoła. Wiele się stawia pytań. Ale nie ma otwartości bez przyjmowania. Maryja zademonstrowała największą otwartość w historii Kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter