107,6 FM

Prezydent i premier mogą zacząć się martwić?

W grudniu zaufanie do prezydenta Andrzeja Dudy deklaruje 62 proc. badanych; przez ostatni miesiąc zaufanie głowy państwa spadło o 5 punktów procentowych. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu ufa 55 proc., czyli o 3 punkty procentowe mniej niż w listopadzie - wynika z sondażu CBOS.

Najwyższym poziomem zaufania wśród polityków, o których zapytał CBOS, nadal cieszy się prezydent Andrzej Duda. Zaufanie do niego deklaruje 62 proc. badanych, a nieufność - 26 proc. W porównaniu do listopada zaufanie do prezydenta spadło o 5 proc. a poziom nieufności wzrósł o 3 punkty procentowe. 9 proc. ankietowanych deklaruje obojętność wobec głowy państwa.

Na drugim miejscu wśród uwzględnionych osób publicznych znalazł się premier Mateusz Morawiecki. Ufa mu 55 proc. respondentów, a 28 proc. wyraża nieufność. Poziom zaufania do szefa rządu spadł o 3 punkty procentowe od listopada; jednocześnie o tyle samo wzrósł odsetek badanych, którzy nie ufają premierowi. 12 proc. wyraża obojętność wobec szefa rządu.

Na trzecim miejscu rankingu zaufania znalazł się w tym miesiącu Paweł Kukiz, któremu ufa 45 proc. badanych (spadek o 1 punkt procentowy), a nie ufa mu 26 proc. (wzrost o 2 punkty procentowe). 21 proc. wyraża obojętność wobec lidera Kukiz'15.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 29 listopada-9 grudnia 2018 roku na liczącej 942 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

« 1 »
TAGI:
 • kskiba19
  17.12.2018 14:30
  Kto ufa politykom sam sobie szkodzi. Polityków trzeba twardo rozliczać ze wszystkiego.
  doceń 16
 • NICK
  17.12.2018 16:04
  A Pan Schetyna to jaki ma poziom zaufania społecznego?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama