107,6 FM

Nowy raport ze szpitala w Ostrawie: Jeden z górników jest w stanie krytycznym

Rzeczniczka Szpitala Klinicznego w Ostrawie Nad 'a Chattova poinformowała PAP, że jeden z górników rannych w katastrofie w kopalni w Karwinie jest w stanie krytycznym.

Ranny ma poparzone około 50 proc. powierzchni ciała. Znajduje się w klinice poparzeń i chirurgii plastycznej. Jak powiedziała Chattova, zajmuje się nim zespół lekarzy najróżniejszych specjalności. Nie chciała spekulować na temat rokowań.

Drugi z poparzonych górników - jak przekazała - ma bardzo rozległe oparzenia, jednak jego stan jest stabilny. Zdaniem rzeczniczki określany jest sposób jego leczenia.

Trzeci ranny górnik został przewieziony do szpitala w Karwinie. Przechodzi badania, które określą, czy będzie musiał być nadal hospitalizowany, czy też święta będzie mógł spędzić z rodziną w domu. Rzeczniczka szpitala w Karwinie Radmila Fleischerova powiedziała agencji CTK, że decyzja powinna zapaść jeszcze w piątek.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama