107,6 FM

Prezydent i premier składają Polakom życzenia

Życzą pokoju, ufności i bliskości między ludźmi oraz odsunięcia podziałów.

"Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy Państwu - wszystkim członkom naszej polskiej wspólnoty w kraju i za granicą - najserdeczniejsze życzenia. Niech pokój, ufność i bliskość między ludźmi, które są przesłaniem tych Świąt, wypełnią nasze serca" - to słowa życzeń świątecznych pary prezydenckiej opublikowanych przez Kancelarię Prezydenta.

"Pragniemy w symboliczny sposób przełamać się opłatkiem z każdym z Państwa. W szczególnie ciepłych słowach zwracamy się do tych, którzy nie mogą być teraz z bliskimi. Pamiętajmy o potrzebujących. Pozostawienie jednego wolnego nakrycia podczas wigilijnej wieczerzy to wspaniały symbol naszej gościnności i empatii. Symbol nie tylko solidarnej postawy, ale i płynących z serca uczynków" - mówi na opublikowanym nagraniu pierwsza dama.

"Nie ma polskich Świąt bez wspólnego kolędowania. W tym roku, gdy obchodzimy Stulecie Odzyskania Niepodległości, zaśpiewamy je ze szczególnym wzruszeniem. Niech czas współczesny i nadchodząca przyszłość będą pomyślne dla naszej Ojczyzny. Niech zapiszą się dobrymi zdarzeniami, rozwojem i dostatkiem w życiu każdego z nas. Wszystkiego najlepszego, Drodzy Rodacy! Radosnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!" - kończy życzenia prezydent.

Kancelaria Prezydenta życzenia pary prezydenckiej opublikowała także na Twitterze.

Swoje życzenia opublikował też premier Mateusz Morawiecki. Kancelaria Premiera w wigilijny poranek opublikowała na Twitterze film z życzeniami szefa rządu 

"Jak co roku z utęsknieniem wyczekujemy tego najpiękniejszego czasu - wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia. To święta szczególne, podczas których spotykamy się z najbliższymi, by złożyć życzenia pomyślności na nadchodzący rok" - powiedział premier na nagraniu.

Jak wskazał, aby uczcić świąteczne dni, staramy się do nich jak najlepiej przygotować, szykując kolację wigilijną i prezenty. Podczas świąt - mówił premier - śpiewamy kolędy, a składając sobie życzenia, przełamujemy się opłatkiem. "To symbol przebaczenia, powrotu do jedności do zgody" - podkreślił. "Pamiętajmy, żeby dzielić się tym wszystkim, co jest w nas najcenniejsze: serdecznością, uśmiechem, miłością i ciepłym słowem" - powiedział Mateusz Morawiecki.

"Niech ten nadzwyczajny czas odsunie wszystkie podziały. Przecież wszystko, co nas różni nie jest nawet cieniem tego, co nas wszystkich nierozerwalnie łączy. Zasiądźmy do wigilijnej kolacji pogodzeni ze sobą, a podczas tych świąt, ale i każdego dnia w roku, bądźmy hojni dla siebie - hojni życzliwością, zrozumieniem i wsparciem" - zaapelował Morawiecki.

Premier złożył Polakom życzenia świąt pełnych bezpieczeństwa, spokoju i ciepła. "Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w bliskości z najważniejszymi dla nas ludźmi - naszymi rodzinami i przyjaciółmi. A w nadchodzącym roku niech spełniają się nasze marzenia o wielkiej i wspaniałej Polsce, dobrej dla wszystkich" - dodał.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama