107,6 FM

Nie żyje ks. Marcin Żelazny

Zmarły kapłan miał 41 lat. Od kilkunastu lat pracował w Czechach w parafii Trhové Sviny.

Pochodził z Mysłowic. Miał czworo rodzeństwa. Święcenia kapłańskie przyjął 10 maja 2003 roku. Po dwóch latach kapłaństwa został duszpasterzem w Czechach. Był proboszczem dla czterech parafii: w Trhovych Svinach, Olesznicy, Beneszovie nad Czerną i Żumberku.

- Na moim terenie jest 7 kościołów i kilkanaście kapliczek, w których przynajmniej raz w roku odprawiam Mszę Świętą - opowiadał w jednym z wywiadów. - Do tego dochodzi jeszcze dom seniora na Chvalkovie, gdzie jeżdżę z posługą sakramentalną, kiedy tylko po mnie zadzwonią, oraz w co drugi wtorek na Mszę Świętą.

Ksiądz Marcin był bardzo lubiany, zarówno przez przyjaciół z Polski, jak i parafian w Czechach. Mówili o nim: "Nasz pasterz, nasz Pan Fararz, nasz kochany Marcin”. Cenili go za otwartość, dobroć, komunikatywność, poczucie humoru i miłość, którą im okazywał.

"Jestem dorosła i dopiero niedawno odkryłam, że Boga nie trzeba się bać, że przebacza i jest miłosierny - mówiła jedna z czeskich parafianek ks. Marcina w rozmowie z tygodnikiem "Idziemy". - Dzięki księdzu Marcinowi poznaliśmy inne oblicze Pana Boga, dobrego i miłosiernego".

Informacje o pogrzebie ks. Marcina Żelaznego zostaną podane w najbliższym czasie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama