107,6 FM

Włochy: Zagrożeniem dla Europy nie są populiści, ale terroryści

Włoski wicepremier, szef MSW Matteo Salvini powiedział, że zagrożeniem dla Europy nie są populiści, ale islamscy terroryści. Podczas wiecu w Abruzji jako priorytet UE wskazał "obronę granic, tradycji i bezpieczeństwa".

"Mówią, że w Europie populiści stanowią zagrożenie. Czy populiści kogoś kiedykolwiek zabili? Prawdziwym zagrożeniem są islamscy terroryści; tacy jak ze Strasburga, którzy w imię ich Boga zabijają ludzi na ulicy" - mówił Salvini w piątek wieczorem w miejscowości Montesilvano koło Pescary podczas wiecu przed lutowymi wyborami regionalnymi w Abruzji.

Następnie zapytał: "Gdzie jest Europa?"

Odnosząc się do celów Ligi - swego ugrupowania - w ramach kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego włoski wicepremier oświadczył: "My będziemy działać na rzecz Unii, która robi mało rzeczy, ale dobrze".

"Jeśli Europa istnieje, niech broni swych granic, swych tradycji i bezpieczeństwa" - stwierdził szef MSW.

Podczas spotkania ze zwolennikami swego ugrupowania Matteo Salvini, który zaostrzył politykę imigracyjną Włoch, wyraził opinię, że integracja imigrantów jest możliwa tylko przy ich ograniczonej liczbie. Podkreślił, że również według Kościoła katolickiego należy przyjmować imigrantów w granicach możliwości.

Jak zaznaczył, takie stanowisko prezentuje "Kościół lokalny, parafie, Kościół żyjący prawdziwymi problemami, które być może ktoś w Watykanie widzi tylko z daleka".

"Ja mówię, że integracja jest możliwa przy ograniczonej liczbie" migrantów - stwierdził Salvini, a następnie dodał: "Także katechizm Kościoła katolickiego mówi, że przyjmowanie cudzoziemca jest obowiązkiem w miarę możliwości, a według mnie my tę miarę już osiągnęliśmy".

Z kolei w mediach społecznościowych szef MSW powtórzył swój sprzeciw wobec apeli o przyjęcie kobiet i dzieci z dwóch statków organizacji pozarządowych, które od dwóch tygodni stoją na Morzu Śródziemnym z 49 migrantami na pokładzie, uratowanymi z dryfujących łodzi i czekającymi na zgodę na wpłynięcie do jednego z portów.

Włoskie porty na mocy decyzji Salviniego są zamknięte dla jednostek NGO z migrantami.

Odpowiadając na propozycję przyjęcia grupy migrantów wicepremier odparł: "Przemyt ludzi trzeba zatrzymać. Ci, którzy uciekają przed wojną, przybywają do Włoch samolotem, a nie łodzią".

W ten sposób nawiązał do działania korytarzy humanitarnych, uruchomionych przez poprzednie rządy centrolewicy, którymi przylatują między innymi uchodźcy syryjscy z obozów w Libanie.

"Możemy wysłać na pokład leki, żywność i ubrania, ale koniec z szantażami. Mniej wypływających łodzi, mniej ofiar. Ja nie zmienię zdania" - zapowiedział szef MSW Włoch, który w środę odwiedzi Polskę.

W programie jego wizyty jest spotkanie z ministrem spraw wewnętrznych RP, Joachimem Brudzińskim oraz prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim.

« 1 »
 • POlterror
  05.01.2019 09:53
  A terroryści polityczni? I to całkiem europejskiego chowu? I stosujący "europejskie" instytucje jako broń w swojej walce? Na przykład. "Załatwimy Polakom podwyżkę cen prądu, której miało nie być". Samobójczy zamach? Bynajmniej. Swojego elektoratu nie tracimy, bo na nas głosują ludzie dla których stówa w te czy we wte do rachunku żadnej różnicy nie robi. Za to stracili znacznie więcej, odkąd to "my" nie rządzimy. Oburzonej reszty narodu do siebie i tak nie przekonamy, i nie mamy zamiaru. Możemy ich przecież sterroryzować. Zrobimy wszystko, a Zagranica pomoże, by Wasze rachunki wciąż rosły. Chyba że ODDACIE NAM WŁADZĘ. I będziecie grzeczni. Wtedy ewentualnie, my i nasi zachodni Kolesie, POZWOLIMY WAM (jakoś tam) ŻYĆ. Oczywiście wszystko będzie "po uważaniu" i jak na to sobie "zasłużycie". Tak żeby NAM się to stokrotnie opłaciło. PONIALI ? Gut !
  doceń 0
 • czytelnik
  05.01.2019 10:45
  Znowu deklaracje rozmijają się z czynami, tak jak u naszych rządzących. UE powołała Frontex, dużą jednostkę do wspólnego kontrolowania granic. To jest realne działanie i w to trzeba się zaangażować. Oczywiście nasi rządzący nie są zainteresowani. Wolą sojusz z populistą z Włoch, gościem, który ma podpisane porozumienie z partią Putina, jawnie wspiera Rosję i jej najazd na Krym.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama