107,6 FM

Premier: Zamykane są pierwsze escape roomy, w których zidentyfikowano nieprawidłowości

Zamykane są pierwsze escape roomy, w których zidentyfikowano nieprawidłowości; będziemy wdrażać konkretne zapisy do wszystkich przepisów prawa, by móc zapobiegać tego typu tragicznym zdarzeniom, jakie miały miejsce w Koszalinie - mówił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

Podczas konferencji prasowej szef rządu odniósł się do porannej odprawy ze służbami. "Dyskutowaliśmy o tym i będziemy wdrażać konkretne zapisy do wszystkich przepisów prawa zarówno budowalnego, jak i w tych, które wiążą się z wymianą pieców, tak żeby jak najbardziej móc zapobiegać tego typu tragicznym zdarzeniom, jakie miały miejsce" - mówił premier.

Dodał, że zlecono kontrole we wszystkich escape roomach. "Są też zamykane pierwsze lokale, escape roomy, w których nieprawidłowości zidentyfikowane tam wskazywały na właściwość zamknięcia tych lokali" - poinformował.

Morawiecki dodał, że w najbliższych kilku dniach powstanie bardzo szczegółowy raport pokontrolny, na podstawie którego będą podejmowane "bardzo szczegółowe decyzje dotyczące i escape roomów i także innych lokali, takich, w których potencjalnie nieszczęście, tragedia może wystąpić" - powiedział

"Musimy działać bardzo jednoznacznie, bardzo zdecydowanie" - podkreślił Morawiecki.

« 1 »
 • Stanisław_Miłosz
  06.01.2019 15:03
  A gdyby tak zdelegalizować zagadki?
  doceń 2
 • room of no escape
  06.01.2019 20:34
  Szukacie mocnych wrażeń, trudnych zadań, sprawdzenia siebie, satysfakcji z sukcesu? To może by tak z pół dnia pomocy w hospicjum, domu opieki albo zwykłym szpitalu, gdzie nie ma kto myć i karmić chorych albo zmieniać pampersów...
  doceń 1
 • Irena
  06.01.2019 20:40
  Ryzyko śmierci należy do życia. Każdy, kto się urodził, umrze. Choćby szukało się winnego i karało surowo za śmierć każdego, to nikogo ona nie ominie.
  doceń 1
 • Tomasz
  06.01.2019 20:46
  Takie pokoje to według mnie najfajniejsza forma rozrywki spopularyzowana w ostatnich latach. Zabawa bez używek, poza wirtualnym światem smartfonów i internetu, ucząca współpracy w grupie i myślenia. Dodatkowo tworzona przez pasjonatów, a nie korporacje. Normy bezpieczeństwa muszą być przestrzegane, ale nie demonizujmy tej rozrywki.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama