107,6 FM

Tor saneczkowy w Katowicach reaktywowany

To atrakcja w parku Kościuszki. W mroźny, poniedziałkowy poranek 7 stycznia strażacy wylali na niego wodę.

Tor saneczkowy w katowickim parku Kościuszki biegnie ze szczytu górki, na której stoi też zabytkowy, drewniany kościółek św. Michała, aż ku jednej z alejek. Ma aż 350 metrów długości.

Tor - po latach przerwy - został uruchomiony w czasie ferii w zeszłym roku. Zaproponował to władzom miasta Jarosław Kopciuch, mieszkaniec Katowic.

Tor saneczkowy w Katowicach reaktywowany   Tor saneczkowy znajduje się w parku Kościuszki UM Katowice

- Sam pomysł narodził się już dwa lata temu. Podczas wieczornego biegania po parku zauważyłem, że w cieniu górki, na której dzieci w zimie jeżdżą na sankach, jest coś, co przypomina koryto. Po chwili zrozumiałem, że to tor saneczkowy, którego nikt nie używa - mówi Jarosław Kopciuch.

Czytaj też na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama