107,6 FM

Sąd Najwyższy za dożywociem dla podpalacza z Jastrzębia

Sąd oddalił kasację obrońcy Dariusza P. Oskarżony wyjdzie na wolność najwcześniej za 35 lat.

Dariusz P. został skazany za podpalenie swojego domu i zabicie tym samym żony oraz czwórki swoich dzieci. Do tragicznego pożaru doszło 10 maja 2013 r.

Mężczyzna nie przyznał się do winy. Śledztwo wykazało jednak, że to on podpalił dom, podkładając ogień w kilku miejscach. Dariusz P. miał także upozorować zwarcie instalacji elektrycznej. W pożarze ocalał jedynie syn Wojciech.

Powodem zabójstwa swojej rodziny miały być długi Dariusza P. Mężczyzna skazany został na dożywocie. O warunkowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać w 2049 r. Będzie miał wtedy 77 lat.

Małgorzata Gierszon, sędzia SN w uzasadnieniu oddalenia kasacji przyznała, że "sprawa nie należała do typowych, łatwych i oczywistych, była sprawą o charakterze poszlakowym". Jednocześnie dodała, że śledztwo prowadzone w sprawie oskarżonego udowadnia, że dopuścił się on tej zbrodni.

Wyrok dożywocia I instancji zapadł w grudniu 2016 r. przed rybnickim wydziałem Sądu Okręgowego w Gliwicach. Wyrok utrzymał  Sąd Apelacyjny w Katowicach. Kasację obrońcy odrzucił też Sąd Najwyższy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama