107,6 FM

Koszalin żegna ofiary pożaru w escape roomie

- Maryjo, Pani Bolesna, Matko naszej Nadziei, ucz nas przyjaźni z Twoim Synem, który oddał za nas życie. Ucz nas nadziei. Składaj nasze serca, czuwaj nad nami, a dziewczynki nasze prowadź ku niebu, ku Ojcu - prosił nad trumnami tragicznie zmarłych dziewczynek ks. Wojciech Pawlak.

Koszalin żegna dzisiaj nastolatki, które 4 stycznia straciły życie w pożarze w escape roomie. Przed kościołem św. Kazimierza kilkaset osób za pośrednictwem telebimu uczestniczyło we Mszy św. pogrzebowej. W świątyni - gdzie wystawiono dwie trumny i trzy urny - były tylko najbliższe rodziny i przyjaciele zmarłych.

Na prośbę rodzin uroczystościom pogrzebowym przewodniczył wikariusz parafii pw. św. Kazimierza, który uczył dziewczynki religii.

W homilii przypominał o przyjaźni, która połączyła Amelię, Karolinę, Julię, Gosię i Wiktorię.

- Dzieliły różne pasje, różne zaangażowania, ale były w tym razem. Czasem widząc je, znając je, można było im tej przyjaźni pozazdrościć. W tej przyjaźni były razem i razem pozostaną - mówił ks. Wojciech Pawlak.

Na ścianie klasy, w której dziewczynki miały lekcje religii, jest cytat z Antoine'a de Saint-Exupéry'ego: „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać”.

- Nasze skrzydła zapomniały, jak latać, ale mamy przed sobą przyjaciółki. To, jak je pamiętamy, jaki obraz mamy w sercu... one przypominają nam, jak latać - mówił katecheta.

Modlitwie pogrążonych w bólu najbliższych oraz wielu koszalinian, którzy wciąż nie mogą otrząsnąć się z szoku po tragedii, towarzyszy Matka Boska Bolesna, Skrzatuska Pani.

- Nazywamy Ją Matką Naszej Nadziei, Matką Miłości Zranionej. Trzeba nam wołać do Maryi, żeby nam podarowała nadzieję, żeby nas umacniała. Ta, która nadziei nie straciła i chce się dzielić doświadczeniem utraty ukochanego dziecka. Ona jest też w stanie poskładać nasze poranione serca, scalić na nowo, by kochały. Ona chce umocnić naszą wiarę, naszą miłość, byśmy zawsze z ogromną miłością pamiętali o dziewczynkach, byśmy z ogromną miłością podchodzili do siebie w tych dniach, gdy szukamy pokoju i drogi - mówił ks. Pawlak.

O godz. 14 rozpoczną się uroczystości na koszalińskim cmentarzu komunalnym. Dziewczynki zostaną pochowane obok siebie.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Ania
    10.01.2019 14:32
    Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. [*]
    doceń 11

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama