107,6 FM

Zmarł ks. kan. Zdzisław Zieleźnik

W czwartek 10 stycznia w 48. roku kapłaństwa i 73. roku życia odszedł do Pana ks. kan. Zdzisław Zieleźnik, emerytowany proboszcz w Cieszynie-Bobrku. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 12 stycznia w Czechowicach-Dziedzicach.

Świętej pamięci ks. kan. Zieleźnik urodził się 30 sierpnia 1946 r. w Grodkowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 8 kwietnia 1971 r. Od 1987 r. pełnił posługę proboszcza parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny w Cieszynie-Bobrku. W 2016 r. przeszedł na emeryturę. Zmarł w bielskim w Domu Księży Emerytów.

Pogrzeb zmarłego kapłana odbędzie się w sobotę 12 stycznia 2019 r. w parafii św. Maksymiliana w Czechowicach-Dziedzicach. Uroczystości ostatniego pożegnania rozpocznie Różaniec Święty o 10.30, a następnie - o 11.00 - sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera.

Po Eucharystii trumna z ciałem śp. ks. kan. Zieleźnika zostanie złożona na cmentarzu przy kościele św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach. Będzie możliwość przejazdu na cmentarz podstawionym busem.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie...

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama