MSZ Rosji skarży się na ataki hakerskie, m.in. z Polski

dodane 11.01.2019 12:21

PAP |

W okresie od stycznia do końca września 2018 roku odnotowano ponad 77 mln ataków hakerskich z zagranicy na stronę internetową MSZ Rosji - ogłosiła w piątek rzeczniczka ministerstwa Maria Zacharowa. Przekazała, że ataków dokonano z adresów IP z wielu krajów, w tym Polski.

"Ataki hakerskie dokonywane były z adresów IP, zarejestrowanych na terytorium: USA, Japonii, Ukrainy, Rumunii, Niemiec, Danii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Kanady, Holandii, Arabii Saudyjskiej, Polski, Turcji i Chin" - powiedziała Zacharowa, powołując się na specjalistów MSZ.

Dodała, że 20 kwietnia zeszłego roku obiektem ataku DDoS były wszystkie publiczne zasoby MSZ Rosji w internecie. Sprawiło to, że na krótko przestała działać oficjalna strona internetowa MSZ i strony placówek dyplomatycznych za granicą.

Atak DDoS (distributed denial of service) polega na uniemożliwieniu dostępu do usługi sieciowej bądź systemu komputerowego przez zajęcie wszystkich wolnych zasobów obliczeniowych. Najczęściej do przeprowadzenia takich ataków wykorzystywane są sieci tzw. komputerów zombi, zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem. Pozostając pod kontrolą hakerów, komputery te jednocześnie dokonują ataku na dany system bądź sieć.

Przedstawicielka rosyjskiego MSZ zapewniła, że wszystkie ataki informatyczne są odpierane. Dodała, że resort nie sądzi, by miały one "totalny destrukcyjny wpływ na integralność oficjalnej strony internetowej ministerstwa".

Zapewniła o gotowości Rosji do współpracy z krajami zachodnimi w kwestii bezpieczeństwa cybernetycznego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, INFORMATYKA, INTERNET, MEDIA, PAP, PRZESTĘPCZOŚĆ, ROSJA

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Jeśli z Polski, to pewnie ruska agentura. Raz - testowanie odpornści ruskich instytucji w radinie, dwa - dawanie pretekstu do oskarżania Polski.
Plusów: 7 Gość 11.01.2019 16:10
Niezalogowany użytkownik Ataku DDoS nie da się "odeprzeć". Można się zabezpieczać przed samym atakiem - ale kiedy już atak się rozpocznie to już posprzątane.
Plusów: 11 Dariusz 11.01.2019 14:56
Niezalogowany użytkownik Bo się ze śmiechu posikam ! Złodziej krzyczy "ŁAPAĆ ZŁODZIEJA" !!!

wszystkie komentarze >