107,6 FM

Co w numerze? #6

W najnowszym "Gościu Gliwickim" znajdziemy m. in. fotorelację z Orszaków Trzech Króli, które przeszły w różnych miastach naszej diecezji.

Z roku na rok przybywa tych orszaków, również w diecezji gliwickiej. W tym numerze „Gościa” zamieszczamy zdjęcia z największych miast, gdzie organizowane były barwne pochody.

Rozpoczęty właśnie rok 2019 w województwie śląskim jest obchodzony jako Rok Stanisława Hadyny. W "Gościu Gliwickim" założyciela Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” wspomina obecny jego dyrektor Zbigniew Cierniak. - Jego wielkość, dostępność i skromność były na najwyższym poziomie. Twierdzę, że prof. Hadyna absolutnie zasługuje, by zaliczać go do największych artystów naszego regionu, takich jak Wojciech Kilar czy Henryk Mikołaj Górecki, choć to nieco inaczej sklasyfikowane muzycznie postacie - mówi o swoim poprzedniku, który przyjmował go do zespołu.

W najnowszym numerze również rozmowa z ks. Arturem Pytlem, koordynatorem Światowych Dni Młodzieży w diecezji gliwickiej, który opowiada o przygotowaniach do wyjazdu i o jego uczestnikach. Do Panamy wyjeżdża ponad 70 osób, najwięcej z Tarnowskich Gór, które podczas ostatniego ŚDM gościły Panamczyków.

Podajemy też zapowiedzi wydarzeń czekających nas w najbliższym czasie. Informacje o nich można znaleźć również na naszej stronie: gliwice.gosc.pl.

Więcej w "Gościu Gliwickim" na 13 stycznia 2019 roku i w e-wydaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama