Panama: Papież wyspowiada skazanego za podwójne zabójstwo

dodane 12.01.2019 10:25

KAI |

25 stycznia papież Franciszek odwiedzi zakład karny dla nieletnich Pacora. Podczas wizyty wyspowiada troje osadzonych, m.in. chłopaka, który w wieku 16 lat został skazany za podwójne zabójstwo.

Papież Franciszek spotka się z młodymi więźniami w piątek, 25 stycznia o godz. 10:30. Od wielu tygodni osadzeni w zakładzie karnym szykują się do tego wydarzenia, choć - jak podkreśla w rozmowie z mediami dyrektor zakładu Emma Alba Tejada - nie są to łatwe przygotowania, ponieważ część młodych więźniów, to osoby niewierzące i nieochrzczone.

W oczekiwaniu na papieską wizytę, czworo osadzonych w wieku 17-25 lat przygotowuje drewniany pastorał, który zostanie ofiarowany papieżowi.Składa się on z czterech części, z których każda ma długość 18 cali. Symbolika rzeźby, umieszczonej w górnej części nawiązuje do przemiany, jaka dokonuje się w życiu młodych ludzi za sprawą wiary. Przedstawia ona logo łańcuch, rozerwany przez krzyż, a także logo ŚDM.

Więcej dowiesz się w serwisie specjalnym

Kilkunastu podopiecznych zakładu Pacora założyło też pierwszy w historii zakładu chór i przygotowuje muzyczną oprawę nabożeństwa z udziałem Franciszka. Troje osadzonych przygotowuje się też do spowiedzi. Wśród osób, które wyspowiada Ojciec Święty znajduje się m.in. chłopak, który w wieku 16 lat został skazany za podwójne zabójstwo.

W tradycji ŚDM piątek jest dniem najbardziej refleksyjnym. Tego dnia papież Franciszek, wzorem poprzednich edycji spotkań, papież Franciszek będzie przewodniczył nabożeństwu Drogi Krzyżowej, a przed południem młodzi pielgrzymi, w ramach katechez w grupach językowych, będą mogli wziąć udział w liturgii pokutnej i skorzystać z Sakramentu Pojednania.

Wydarzenia Centralne 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie odbędą się w dniach 22-27 stycznia.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 kskiba19 12.01.2019 22:44
Trochę zgroza, powinien i sądzić i kochać. Jedno i drugie się uzupełnia. Miłość to znacznie więcej niż się pod tym pojęciem potocznie rozumie. I sądzę, że to właśnie mówił św. Paweł.
Plusów: 0 Podajnik 12.01.2019 18:36
Niezalogowany użytkownik Zgroza, kochający i nieosądzający papież.... Co za czasy :P
Plusów: 4 kskiba19 12.01.2019 14:37
Nie mówię że to źle tylko gdzieś tu równowaga w wypełnianiu papieskich obowiązków wydaje się być zachwiana, tak mnie się wydaje. Ale zważywszy na liczne przełamania w mediach wszelakich na temat papieża, to wrażenie może być błędne.
Plusów: 4 kskiba19 12.01.2019 14:34
Trochę racja, papież to przede wszystkim głowa Kościoła, powinien moim zdaniem tym wszystkim jak najlepiej zarządzać. Od takich gestów ma mnóstwo podwładnych różnego szczebla.

wszystkie komentarze >