107,6 FM

Premier wyznaczy komisarza miasta Gdańsk

Według nieoficjalnych informacji może nim zostać Aleksandra Dulkiewicz.

Zgodnie z kodeksem wyborczym w przypadku śmierci prezydenta miasta, burmistrza czy wójta, jego mandat automatycznie wygasa. Naturalną konsekwencją takiego stanu rzeczy jest rozpisanie przedterminowych wyborów. Kto sprawuje władzę w mieście do czasu ich przeprowadzenia?

Kodeksowy zapis rozwiązuje tę kwestię w następujący sposób: to premier RP mianuje komisarza miasta, który pełni obowiązki zmarłego włodarza miasta. Premier ma wolną rękę w mianowaniu komisarza, jednak z informacji, do których dotarła TVP INFO wynika, że komisarzem dla Gdańska ma być ustanowiony któryś z dotychczasowych zastępców prezydenta Adamowicza, najprawdopodobniej Aleksandra Dulkiewicz - I zastępca Pawła Adamowicza w gdańskim Ratuszu. 

« 1 »
  • art
    15.01.2019 08:25
    Oczekujemy wyjaśnienia afer z mieszkaniami i sprawy Amber Gold. I prześwietlenia różnych mafijnych powiązań!
    doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama