107,6 FM

ND: Byli opozycjoniści czekają na sprawiedliwość

Byli opozycjoniści proszą prezydenta o wystąpienie z inicjatywą przewidującą rozszerzenie ich uprawnień - czytamy we wtorkowym wydaniu "Naszego Dziennika".

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych już dwukrotnie zwracało się do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskami - przypomniał dziennik.

Jak podała gazeta, chodzi o skierowanie do Sejmu projektu przewidującego zwiększenie wysokości świadczenia otrzymywanego przez byłych opozycjonistów, dziedziczenie przez wdowy tego świadczenia oraz zaliczenie do emerytury w podwójnym wymiarze okresu uwięzienia lub internowania.

"ND" przypomniał, że wielu działaczy opozycji w wyniku komunistycznych represji utraciło zdrowie, a tym samym zdolność do pracy.

« 1 »
  • Panna Lili
    15.01.2019 13:40
    Zamiast zwiekszać co jakis czas to świadczenie, lepiej jest ustalić, ze wynosi ono 50% minimalnej emerytury brutto.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama