107,6 FM

Zmarła Żydówka zakochana w Jezusie

Zmarła benedyktynka s. Paula (Rachel Maria) Malczewska. Żydówka, która jak sama opowiadała „zakochała się po uszy w Jezusie”.

Urodziła się w Łomży 15 października 1929, a profesję złożyła w Opactwie Przenajświętszej Trójcy w Łomży 8 września 1949. W 1976 roku przybyła do klasztoru na Górze Oliwnej na uroczystość Objawienia Pańskiego. Dziś w Godzinie Miłosierdzia na Górze Oliwnej odbędzie się jej pogrzeb.

Przeczytaj jej poruszającą historię.

« 1 »
TAGI:
  • Mówi Pismo
    15.01.2019 10:27
    "Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie" (Ga 3,28).
    doceń 25

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama