107,6 FM

Siemianowice Śląskie stawiają na ekologię

Za oknem głęboka zima, a w Siemianowicach Śląskich myślą już o wiośnie. Miasto przymierza się do budowy 10 kilometrów dróg rowerowych i nowych centrów przesiadkowych.

Siemianowice Śląskie stawiają na ekologię   Projekt zintegrowanego Centrum Przesiadkowego w Siemianowicach foto / UM Siemianowice  Lada moment ogłoszony zostanie przetarg na zaprojektowanie i budowę infrastruktury w ramach miejskiej mobilności. Miasto dostało nieco ponad 7 milionów złotych dotacji na miejską mobilność. Pieniądze te pójdą m. in. na budowę trzech, nowych centrów przesiadkowych. Mówi Piotr Kochanek, rzecznik siemianowickiego magistratu:

Budowa ścieżek rowerowych i zintegrowanych centrów przesiadkowych ma wpłynąć na poprawę jakości powietrza w Siemianowicach Śląskich, a jednocześnie zachęcić mieszkańców by z czterech kółek przesiedli się na jednoślady czy też komunikację publiczną.

Jak dodaje Jan Chmielewski, zastępca naczelnika Wydziału Infrastruktury Drogowej w siemianowickim magistracie - miasto ma już 17 km dróg rowerowych i cztery centra przesiadkowe. Dzięki tej inwestycji powstanie kolejnych 10 km ścieżek i trzy, nowe centra w dzielnicy: Srokowiec, Michałkowice i Bańgów. Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na ich zaprojektowanie i budowę. Cały projekt oszacowano na 8,5 miliona złotych z czego nieco ponad 7 milionów będzie stanowić dotacja. W tym projekcie szczególnie ważna jest inwestycja w dzielnicy Bańgów - to jedno z najnowszych osiedli w Siemianowicach, z dobrą sportowa infrastrukturą, ale bez ścieżek rowerowych.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama