Technologia PureTech w Tychach

dodane 17.01.2019 13:47

Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM

W tyskiej fabryce Opla rozpoczęła się produkcja jednego z najlepszych silników. Chodzi o silnik PureTech, który należy do gamy jednostek napędowych Groupe PSA.

Silnik PureTech   Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM Silnik PureTech Prezes Grupy PSA Carlos Tavares podkreślił w swoim wystąpieniu wysoką produktywność tyskiego projektu oraz to, że spełnił on rygorystyczne wymogi dotyczące kosztów.

W uroczystości uruchomienia linii produkcyjnej wzięła udział minister przedsiębiorczości i technologii. Jadwiga Emilewicz wspominała swoje dzieciństwo i marzenia o samochodzie produkowanym w Tychach:

Koncern PSA – właściciel takich marek, jak Peugeot czy Citroen – przejął Opla w 2017 roku. Nie wiadomo było wówczas, co stanie się z tyskim zakładem. Fuzja wyszła tyskiej fabryce na dobre. W tym roku ma tu powstać 230 tysięcy egzemplarzy silnika PureTech.

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, z wizytą w Tychach   Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, z wizytą w Tychach

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| JADWIGA EMILEWICZ, KONCERN PSA , FABRYKA W TYCHACH, SILNIK PURETECH, TYCHY

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl