107,6 FM

Rozmówca Onet.pl: Stefan W. nie oglądał wiadomości TVP

"Głośno się roześmiałem, kiedy o tym usłyszałem."

Portal Onet.pl opublikował wywiad z „Profesorem”, 50-latkiem, który przez siedem miesięcy siedział w jednej celi ze Stefanem W., zabójcą prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dziennikarz, nawiązując do pojawiających się w przestrzeni publicznej zarzutów, że na radykalizację poglądów zabójcy z Gdańska wywarły wpływ „nienawistne treści” w TVP, zapytał rozmówcę, co Stefan W. w telewizji oglądał. „Profesor” mówi, że głośno się roześmiał, gdy po raz pierwszy o tym usłyszał.  „Przede wszystkim muszę powiedzieć, że w więzieniach rzadko ogląda się wiadomości. U nas w celi był jednak wyjątek, bo właściciel telewizora interesuje się różnymi rzeczami, więc oglądaliśmy czasem wiadomości. Ale jeśli już, to przeważnie na Polsacie i TVN. Na pewno nie oglądaliśmy ich wtedy w TVP” – wyjaśnia. Zdaniem „Profesora” Stefan W. niespecjalnie interesował się polityką, raczej sławą i pieniędzmi. Niewiele też czytał, jeśli już to „Angorę”, czasem „Gazetę Wyborczą” i czasopisma sportowe. Z rozmowy wynika także, że Stefan W. stale brał leki przynoszone przez pielęgniarkę. „Wspominał, że to jakieś leki na uspokojenie. Albo nawet psychotropy. Nie mogę wykluczyć psychotropów, bo on nigdy nie wyglądał na normalnego. Myślę, że nigdy nie był normalny” – twierdzi rozmówca.

Cała rozmowa TUTAJ.

« 1 »
 • Katolik k
  24.01.2019 09:55
  no to teraz dla rownowagi opublikujcie ostatnie notatki z rozmowy wychowacy ze Stefanem W. a ukaze sie zupelnie inny obraz tego co opulikowaliscie.Kto klamie?
  doceń 28
 • gut
  24.01.2019 11:59
  /Dla oszczerców i gołębi nie ma świętości./
  /Lidia Jasińska/
 • NICKO
  24.01.2019 14:53
  Czyli oglądał TVN i Polsat, oraz czytał Wyborczą. Jak się to ma do przekazu promowanego przez te media że całą winę ponosi nadawca publiczny? Jak zwykle mijają się z faktami?
  doceń 12

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama