107,6 FM

ŚDM odbędą się prawdopodobnie w pobliżu lizbońskich targów EXPO

Chociaż do centralnych obchodów Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2022 pozostały jeszcze 3 lata, już teraz zapowiedziano, że władze stolicy Portugalii zamierzają udostępnić na to wydarzenie tereny, w których sąsiedztwie w 1998 odbyły się Targi Expo. Burmistrz miasta Fernando Medina wyjaśnił, że w chwili obecnej najbardziej prawdopodobnym miejscem organizacji przyszłego wydarzenia są trawiaste tereny o powierzchni 90 hektarów, sąsiadujące z deltą Tagu, położone między Lizboną a Loures.

Z kolei kardynał patriarcha Lizbony Manuel Clemente stwierdził, że miejsce to jest “bardziej niż tylko prawdopodobną” przestrzenią, na której w 2022 r. papież spotka się z młodzieżą z całego świata.

Dotychczas portugalscy komentatorzy spekulowali co do miejsca, na którym mogłyby się odbyć przyszłe Światowe Dni Młodzieży. "W grę mogłyby jeszcze wchodzić tereny rekreacyjno-parkowe na zachodnich przedmieściach stolicy albo jedno z podlizbońskich lotnisk wojskowych" – powiedział KAI katolicki dziennikarz Antonio Marujo.

Zaletą terenów położonych w pobliżu stołecznych targów są stosunkowo dobre połączenia z innymi częściami miasta i kraju, a nawet z miastami Europy. Znajdują się tam m.in. stacja metra, duży dworzec kolejowy Oriente oraz zajezdnia autokarów obsługujących połączenia krajowe i międzynarodowe.

« 1 »
  • Fiona
    31.01.2019 19:59
    Kaczynskiemu nie wierze. Kto chce niech wierzy. Kazdy ma prawo wyboru. I nie zawsze trzeba miec argumenty.
    doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama