107,6 FM

Gdyby wybory do PE odbyły się dzisiaj, kto cieszyłby się największym poparciem?

W wyborach do Parlamentu Europejskiego Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 36,2 proc. poparcia, a Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska - 29,6 proc. głosów - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Trzecie miejsce zajęłaby nowa formacja Roberta Biedronia - 6,4 proc. głosów.

Z zamieszczonego w sobotę na stronach internetowych Onet.pl sondażu wynika, że "Prawo i Sprawiedliwość cieszy się poparciem na poziomie 36,2 proc. Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska uzyskała 29,6 proc. poparcia. Trzecie miejsce sondaż daje nowej partii Roberta Biedronia, która zdobyła 6,4 proc. głosów. Na ponad 5 proc. głosów może liczyć też Sojusz Lewicy Demokratycznej. SLD wskazało 6,1 proc. badanych".

Jak podaje Onet, na dalszych miejscach uplasowały się: PSL (4,1 proc.), Kukiz'15 (3,8 proc.) oraz koalicja partii Wolność, Ruchu Narodowego i środowiska Grzegorza Brauna (2 proc.). Poniżej jednego procenta zdobyły: Teraz! Ryszarda Petru oraz partia Razem (obie po 0,9 proc.), a także Nowoczesna i Zieloni (obie po 0,3 proc.). 9,4 proc. badanych nie potrafiło wskazać, na kogo odda swój głos.

Według Onetu, sondaż pokazał, że ponad połowa respondentów może nie wziąć udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Gdyby głosowanie odbyło się w najbliższą niedzielę, do urn zdecydowanie nie poszłoby 20,2 proc. badanych. Odpowiedzi +raczej nie+ udzieliło 30,9 proc. osób. Do wyborów zdecydowanie poszłoby 31,5 proc. biorących udział w sondażu, a na odpowiedź +raczej tak+ wskazało 14,4 proc." - czytamy.

« 1 »
 • Gość
  02.02.2019 13:26
  Cudowny artykuł na Gościu sprzed 4 lat:
  https://katowice.gosc.pl/doc/2255995.PiS-Wyniki-uwazamy-za-nieprawdziwe

  Idealnie wpisuje się w obecne rozważania:)
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama