107,6 FM

Atak na Magdalenę Ogórek

Ataki na media publiczne są zagrożeniem dla wolności słowa. Gdy przybierają formy fizycznej przemocy stają się zagrożeniem dla bezpieczeństwa publicznego - napisał w nocy z soboty na niedzielę na Twitterze przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, odnosząc się do akcji protestacyjnej wobec dziennikarki TVP Info Magdaleny Ogórek.

Krzysztof Czabański dodał, że liczy na stanowcze działania odpowiednich władz i służb.

W sobotę późnym wieczorem na profilu twitterowym @PolskaNormalna zamieszczono komentarz i film, na którym pokazano akcję protestacyjną wobec dziennikarki TVP Info Magdaleny Ogórek. W tweecie można było przeczytać, że przed "TVPiS" odbyło się "pożegnanie Ogórek po seansie kłamstw i nienawiści w #Minela20". Autor tweeta zacytował wyzwiska pod adresem Ogórek: "sprzedajna kłamczucha", "wstyd i hańba", "zatrudnijcie dziennikarzy", a także napisał "tam nas powinno być kilkaset tysięcy. To jest centrum kłamstwa i propagandy pisowskiej dyktatury ciemniaków".

Na filmie widać, jak do szyb auta Ogórek przykładane są zapisane kartki papieru, a niektóre przyklejane. Część protestujących próbuje uniemożliwić dziennikarce odjechanie samochodem, tarasując ulicę. Osoby te są odciągane na bok przez policję. Wobec dziennikarki, której ostatecznie dzięki pomocy policji udało się odjechać, padają napastliwe okrzyki, m.in. "spieprzaj kłamliwa babo obrzydliwa".

Podczas całego zajścia widocznego na filmie policja używa przymusu bezpośredniego, wyłącznie usuwając kładących się na jezdni i blokujących przejazd Ogórek. Wcześniej, kiedy samochód dziennikarki był otoczony przez agresywną grupę ludzi, policja bezpośrednio nie reagowała.

Na wydarzenie zareagował na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński. We wpisie kierowanym do dziennikarki wyraził ubolewanie za "brak stanowczej reakcji stołecznej policji wobec tej dziczy, która zaatakowała Panią przed budynkiem TVP Info". Jak dodał, polecił "analizę materiałów operacyjnych i podjęcie niezwłocznie wszelkich stosownych działań".

Na Twitterze atak na dziennikarkę spotkał się ze zdecydowaną krytyką wielu polityków i dziennikarzy, z różnych partii i redakcji.

« 1 »
 • Gość
  04.02.2019 15:05
  Na razie coraz bardziej wygląda to na ustawkę ... TVP. Mam nadzieję, że GN będzie dalej informował o sprawie.
  doceń 12
 • Anonim (konto usunięte)
  05.02.2019 05:00
  Dremor, z opisu wynika, że to był początek zdarzenia. No, chyba że potem p. Ogórek sama zaczęła niszczyć swój samochód... A szerzej, jeżeli manipulowanie uczuciami - np. - się opłaca, to będzie trwało. I dokąd będziemy tolerować osoby, które tego bronią pod byle pretekstem. W sumie, to kwestia decyzji,tylko czy ubiera się znacząca liczba ludzi, którzy naprawdę będą chcieli ograniczyć czyny i słowa motywowane nienawiścią, niezależnie od wszystkiego...?
 • Anonim (konto usunięte)
  05.02.2019 17:28
  Zobaczymy więc, co ustali Policja. Ja jednak chciałbym zwrócić uwagę, że wszyscy Ci którzy mówią "może i stak, ale... (sprowokowała, zasłużyła itd.) lub wprost popiera agresję kiedy są" powody ", otwierają puszkę Pandory. Te powody każdy sobie znajdzie, i fala agresji może się rozszerzać i rozszerzać, a przemoc i chamstwo zyskają moralną legitymację. Jeszcze jedno. Lata temu, kiedy jeszcze czasem oglądałem TV, słuchałem komentarzy zaraz pi katastrofie samolotu rządowego z Lechem Kaczyńskim i całą delegacją. Pamiętam swoje zaskoczenie, a potem szok, kiedy zaczęto wylewać na ofiary, a także osoby o poglądach prawicowych czy konserwatywnych. Pamiętam nienawiść cieknącą ze słów, wszelkiego rodzaju gwałt na znaczeniu słów i intencje,a wśród nich "dorżnąć watahę" na poczesnym miejscu. Tak jest z różnym nasileniem do dziś, że wspomnę o bluzgach hien cmentarnych po śmierci posłanki PiS. Cdn.
 • Anonim (konto usunięte)
  05.02.2019 17:33
  Owszem, skala agresji się rozszerzyła, ale widać wyraźnie gdzie było i jest jej główne źródło. Widać, jeśli ktoś chce patrzyć. I jeżeli nadal Ci, co zachowali trochę przyzwoitości i szacunku dla każdego człowieka nie będą nic robić, ze strachu czy lenistwa, sytuacja nie ulegnie zmianie.
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama