107,6 FM

Duży parking ruszył w Rybniku

Na jego pięciu poziomach i na dachu mieści się 460 samochodów.

Duży parking ruszył w Rybniku   Nowy parking wielopoziomowy w Rybniku Robert Neuman Duży parking wielopoziomowy powstał przy ul. Hallera w Rybniku. Zgodnie z modnym dziś, lecz kontrowersyjnym trendem, nakazującym wyprowadzać samochody z miast - nie zwiększy liczby miejsc parkingowych w centrum Rybnika. Dawny, rozległy parking między ulicami Hallera, Raciborską, Pocztową i rzeką Nacyną ma zostać bowiem zabudowany w ramach tzw. projektu "Rzeczna".

Przez pierwsze dwa tygodnie korzystanie z parkingu będzie bezpłatne. Jest to spowodowane koniecznością przetestowania nowo zainstalowanego tam systemu.

Po tym czasie, za godzinę parkowania trzeba będzie zapłacić, podobnie jak na innych miejskich parkingach w Rybniku, 2,50 zł. W soboty od 14.00 parkowanie będzie bezpłatne, podobnie jak w niedzielę w ciągu całego dnia.

Od 1 marca br. będzie również możliwość zakupu abonamentów parkingowych – te jednak kosztować będą 90 zł, czyli o 20 zł więcej niż na parkingach działających „pod chmurką”. Mieszkańcy ścisłego centrum Rybnika mogą wykupić abonament parkingowy z 50 proc. zniżką.

W gmachu nowego parkingu znajdują się toalety, stacja ładowania samochodów elektrycznych oraz stojaki na rowery. Całość jest dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Projekt i budowa parkingu kosztowały 19,4 mln zł.

Na terenie placu przy ul. Hallera powstała również nowa droga, łącząca parking wielopoziomowy z ul. Pocztową i Rzeczną. Kosztowała blisko 3,3 mln zł. Obok ciągną się rozbudowywane bulwary rzeki Nacyny.

Więcej zdjęć - na kolejnych stronach

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama