107,6 FM

Telemarketerzy pod lupą UODO

Inspektorzy Urzędu Ochrony Danych Osobowych prześwietlą firmy, które wydzwaniają do nas proponując garnki, telefony czy zapraszając na różne prezentacje.

Telemarketerzy pod lupą UODO   Rozmowa przez telefon Roman Koszowski /Foto Gość Okazuje się, że większość numerów na które dzwonią telemarketerzy pozyskali bez naszej zgody, a to narusza naszą prywatność i spokój – o czym otwarcie mówią mieszkańcy Katowic:

Jak się okazuje, coraz więcej osób skarży się na natrętne telefony z różnymi ofertami - mówi Weronika Kowalik, dyrektor Zespołu ds. Sektora Prywatnego w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych:

… a to już naruszenie przepisów: prawa telekomunikacyjnego i RODO. Aby nie bagatelizować nękających nas telefonów zachęca też Marta Trzęsimiech-Kocur, adwokat z Katowic:

Jeśli chcemy zgłosić skargę - czy to w sądzie czy w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych - musimy wiedzieć, kto dysponuje naszymi danymi. Czyli pytajmy, kto do nas dzwoni i jaką firmę reprezentuje. Jeśli inspektorzy dopatrzą się przestępstwa firmę zajmującą się call center czeka kara. Od nakazu usunięcia naszego numeru z bazy danych po grzywnę, która może sięgać nawet do 20 milionów euro.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama