107,6 FM

Żywa pamięć

Tablice upamiętniające pracowników kopalni "Mysłowice" zostaną odsłonięte w najbliższą niedzielę.

Żywa pamięć   Szyb kopalniany (zdjęcie ilustracyjne) Roman Koszowski /Foto Gość – Są na nich nazwiska 235 tragicznie zmarłych górników – mówi Krzysztof Urban, przewodniczący NSZZ Solidarność przy KWK Mysłowice oraz prezes stowarzyszenia Pamięć. – Chcieliśmy je zachować. Udało się znaleźć dla nich miejsce w mysłowickiej parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela.

Ponowne odsłonięcie tablic zaplanowane jest na niedzielę 10 lutego. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 12 w kościele pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach. – Zapraszamy mieszkańców Mysłowic, górników i rodziny, które może już nie mieszkają w mieście, ale były związane z kopalnią – mówi K. Urban.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama