107,6 FM

Św. Dominik wywarł na nim tak silne wrażenie, że ten odbył przed nim spowiedź i przyjął habit

Był wybitnym kaznodzieją. Pisał mnóstwo listów, w tym do "najdroższej Diany".

Jordan urodził się pod koniec XII w. koło Paderborn. Studiował w Paryżu, gdzie zdobył tytuł magistra. Kiedy do stolicy Francji przybył św. Dominik, wywarł na Jordanie tak silne wrażenie, że ten odbył przed nim spowiedź z całego życia i 12 lutego 1220 r. przyjął habit zakonny. W dwa miesiące później został prowincjałem Lombardii. W roku 1222 kapituła generalna wybrała Jordana przełożonym generalnym całego zakonu. 

Mówi o. Stanisław Tasiemski, dominikanin. Podczas powrotu z wizytacji klasztorów w Ziemi Świętej okręt, którym Jordana płynął, rozbił się na wybrzeżu syryjskim. Błogosławiony utonął 12 lub 13 lutego 1237 roku. 

Papież Leon XII zatwierdził w 1826 roku jego kult, oddawany mu od dawna w Zakonie Kaznodziejskim.

Więcej o listach do Diany TUTAJ.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama