107,6 FM

Bp Ballin: Europa może być muzułmańska

Zwierzchnik Kościoła katolickiego w Arabii Północnej uważa, że to efekt braku ideałów u Europejczyków oraz niechęci posiadania przez nich dzieci.

Bp Camillo Ballin jest włoskim biskupem misyjnym od 50 lat żyjąych w krajach arabskich. Z tej perspektywy ocenia też przemiany na Starym Kontynencie.

– Można sobie wyobrazić, że za 50 lat Europa będzie niemal całkowicie muzułmańska – powiedział bp Ballin w wywiadzie dla włoskiego dziennika „Il Messaggero”. Zastrzega on jednak, że proces ten nie jest wynikiem jakiejś politycznej strategii podboju ze strony krajów arabskich. Europa stanie się muzułmańska tylko dlatego, że nie ma dzieci i że brakuje jej ideałów, które mogą się odradzać z chrześcijańskich korzeni. Muzułmanie, którzy przybywają do Europy wypełniają po prostu pewną próżnię. Mają dużo dzieci i zachowują swoje korzenie – dodaje włoski misjonarz.

Podkreśla on, że od 50 lat obserwuje on z zewnątrz, z krajów arabskich, przemiany zachodzące w Europie. Dziś zależy jej przede wszystkim na wyrzeczeniu się własnych wartości. Jest ukierunkowana na pieniądze, swych korzeni już uznaje. I to właśnie wykorzystuje islam, który ma silne wartości. Zdaniem bp Ballina islamizacja Europy rozpocznie się od północy, ale z czasem obejmie cały kontynent.

(vaticannews.va)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama