107,6 FM

Bp Ballin: Europa może być muzułmańska

Zwierzchnik Kościoła katolickiego w Arabii Północnej uważa, że to efekt braku ideałów u Europejczyków oraz niechęci posiadania przez nich dzieci.

Bp Camillo Ballin jest włoskim biskupem misyjnym od 50 lat żyjąych w krajach arabskich. Z tej perspektywy ocenia też przemiany na Starym Kontynencie.

– Można sobie wyobrazić, że za 50 lat Europa będzie niemal całkowicie muzułmańska – powiedział bp Ballin w wywiadzie dla włoskiego dziennika „Il Messaggero”. Zastrzega on jednak, że proces ten nie jest wynikiem jakiejś politycznej strategii podboju ze strony krajów arabskich. Europa stanie się muzułmańska tylko dlatego, że nie ma dzieci i że brakuje jej ideałów, które mogą się odradzać z chrześcijańskich korzeni. Muzułmanie, którzy przybywają do Europy wypełniają po prostu pewną próżnię. Mają dużo dzieci i zachowują swoje korzenie – dodaje włoski misjonarz.

Podkreśla on, że od 50 lat obserwuje on z zewnątrz, z krajów arabskich, przemiany zachodzące w Europie. Dziś zależy jej przede wszystkim na wyrzeczeniu się własnych wartości. Jest ukierunkowana na pieniądze, swych korzeni już uznaje. I to właśnie wykorzystuje islam, który ma silne wartości. Zdaniem bp Ballina islamizacja Europy rozpocznie się od północy, ale z czasem obejmie cały kontynent.

(vaticannews.va)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Kazz
  16.02.2019 15:28
  No cóż, imam, ksiądz dwa bratanki...
  doceń 3
 • podaję nick
  16.02.2019 18:50
  Skoro muzułmanin nawet w kościele w Polsce wygłasza modlitwę wiernych, jak to było na pogrzebie Adamowicza, to rzeczywiście świadczy o wykorzenieniu wiary również u nas.
  doceń 3
 • Alexy Neudorf
  16.02.2019 19:17
  Nie muzułmańska ale ateistyczna. Zarówno chrześcijanie jak i muzułmanie stronią od wiary a powodów należy szukać u duchowieństwa. Ze wzrostem dobrobytu maleje liczba wierzących bo kościoły nie mają na to żadnej recepty samym upominaniem nie zatrzyma się tej obojętności religijnej. Muzułmanie upodobniają się do chrześcijan ale trochę z opóźnieniem tak że za parę lat ateizm będzie największą religią na świecie i w Europie.
  doceń 0
 • kama
  16.02.2019 22:17
  Skoro Bóg chce różnorodności religii, to wypada się tylko cieszyć. Będzie różnorodnie: Europa islamska, gdzieniegdzie na świecie katolicy, w Azji trochę hinduizmu. Bóg tego chce - usłyszeliśmy niedawno.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama