107,6 FM

Szkoła muzyczna w Gliwicach zmieni siedzibę

Decyzja o przeprowadzce zapadła, ale na realizację będzie trzeba jeszcze poczekać.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Gliwicach przeprowadzi się z ul. Siemińskiego do budynku przy ul. ks. Ziemowita 12, gdzie do końca tego roku szkolnego będzie jeszcze gimnazjum. Później zabytkowy gmach zostanie przebudowany i dostosowany do potrzeb szkoły muzycznej. Według planów powstaną nowe sale dydaktyczne, a sala gimnastyczna zmieni się w koncertową na 270 miejsc z odpowiednią akustyką. Oprócz Państwowej Szkoły Muzycznej z części pomieszczeń będzie korzystać także Państwowe Policealne Studium Zawodowe Wokalno-Baletowe.

Miasto Gliwice ogłosiło przetarg na projekt modernizacji nowej siedziby. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, projekt przebudowy budynków przy ul. Ziemowita 12 powinien być gotowy najpóźniej w ciągu 8 miesięcy od podpisania umowy z wybranym wykonawcą.

Szkoła muzyczna w Gliwicach zmieni siedzibę   Obecna siedziba PSM I i II stopnia w Gliwicach przy ul. Siemińskiego Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama