107,6 FM

W piłkarzyki z mistrzem

Uczestnicy „Ferii na Śląskim” spotkali się z Tomaszem Majewskim - złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich oraz Sebastianem Chmarą - polskim wieloboistą.

Jak bawiły się dzieci podczas akcji? - Tańczyliśmy zumbę, graliśmy w „Dwa ognie”, rysowaliśmy i robiliśmy też kwiatki z bibuły - relacjonuje Natalka z Chorzowa, która brała udział w zajęciach. Ferie zimowe na Stadionie Śląskim obfitowały w różne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Młodzi uczestnicy cieszą się, że mogli wziąć udział w tak wielu grach i poznać różne dyscypliny.

Okazało się, że najwięcej młodych zawodników przyciągnęła piłka siatkowa. Czekały na nich m.in. wyścigi rzędów, wymagające grupowej współpracy i wielu ćwiczeń z piłką. - Dzisiaj podobało nam się najbardziej. Miałyśmy okazję zagrać w siatkówkę z siatkarzem GKS-u Katowice Piotrem Gruszką. To fajne doświadczenie - opowiadają Kinga i Iga z Dąbrowy Górniczej, które pasjonują się tą dyscypliną i poświęcają jej swój wolny czas.

Niektórym udało się nawet zagrać w piłkarzyki z Tomaszem Majewskim i Sebastianem Chmarą, którzy okazali się niepokonani również w tej konkurencji. Nie tylko sportowcy włączyli się w rywalizację z dziećmi - pan marszałek Jakub Chełstowski zmierzył się z Oliwierem i Igorem, grając w ping-ponga.

Podczas spotkań nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć ze sportowcami, drobnych upominków i autografów, które z pewnością staną się miłą pamiątką sportowo spędzonych ferii.

Akcja „Ferie na Śląskim” odbywa się co roku i zachęca dzieci i młodzież do aktywnego wypoczynku. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło ponad pół tysiąca młodych uczestników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama