107,6 FM

Czy rozumiesz Jezusa?

Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się Go pytać. Mk 9,32

Mk 9, 30-37

Jezus i Jego uczniowie przemierzali Galileę, On jednak nie chciał, żeby ktoś o tym wiedział. Pouczał bowiem swoich uczniów i mówił im: «Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Ci Go zabiją, lecz zabity, po trzech dniach zmartwychwstanie». Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się Go pytać.

Tak przyszli do Kafarnaum. Gdy był już w domu, zapytał ich: «O czym to rozprawialiście w drodze?» Lecz oni milczeli, w drodze bowiem posprzeczali się między sobą o to, kto z nich jest największy.

On usiadł, przywołał Dwunastu i rzekł do nich: «Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich». Potem wziął dziecko, postawił je przed nimi i objąwszy je ramionami, rzekł do nich: «Kto jedno z tych dzieci przyjmuje w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał».


 

Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się Go pytać. Mk 9,32

Czy rozumiesz Jezusa? Jego wezwanie do miłości nieprzyjaciół, do przebaczania aż siedemdziesiąt siedem razy, do nadstawiania drugiego policzka? Jeśli nie, nie jesteś sam. Uczniowie nie rozumieją, dlaczego Jezus mówi im o męce, śmierci i zmartwychwstaniu… Brzmi to groźnie, być może wbrew ich oczekiwaniom. Chwilę później kłócą się o to, kto z nich jest największy – to są teraz ich prawdziwe problemy. Okazuje się, że Jezus, jak zwykle, ma rację! Syn Człowieczy musi być wydany, zabity i musi zmartwychwstać, żeby nas wszystkich wziąć za rękę i przeprowadzić ze śmierci naszej pychy, bezsensownego porównywania się z innymi do nowego życia. Byśmy jak On stali się „ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gabriela
  26.02.2019 06:43
  Tytuł „Sługa Sług Bożych” przysługuje papieżowi. Tylko jemu. Jednemu jedynemu.
  doceń 1
 • Rafaello
  26.02.2019 08:47
  To jest jedna z tych rzeczy, które ujmują mnie za serce. Co jest największym motywem tego, że wchodzę w relacje z drugim człowiekiem? Co mnie w tych relacjach najbardziej interesuje? Jezus mówi: niech mnie najbardziej interesuje to, czy ta osoba czuje się kochana. To, czy czuje się kochana przeze mnie. A jeśli nie, to co mogę zrobić, ażeby się poczuła? Takie są zdrowe relacje.

  Można się pytać, jaki to ma sens? A można to po prostu przyjąć sercem.
  Bóg jest taki wobec nas. I to mnie najbardziej ujmuje.
  doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.